Praha 13

Městská část Praha 13 se nachází v jihozápadní části Prahy. Součástí Prahy je od r. 1974 její rozloha je 1323h. Počet obyvatel cca 80 000. Tvoří ji ucelené lokality: Stodůlky, Lužiny, Nové Butovice, Velká Ohrada, Třebovice. Lokalitu protíná metro B (Nové Butovice, Hůrka, Lužiny, Luka, Stodůlky), které a společně s Centrálním parkem tvoří tepnu celé oblasti. Územně spadá pod městskou část Prahy 5.

Na Praze 13 poskytujeme dvě sociální služby. Klub JednaTrojka, který se nachází v Centrálním parku poblíž metra Luka a Terénní programy na Sídlišti Velká Ohrada a celém území Prahy 13, zejména poblíž stanic metra.

Pro Prahu 13 je charakteristická mohutná sídlištní zástavba, tzv. Jihozápadní město, která zde vznikala od konce 70. do počátku 90. let. Zaměřujeme se v naší práci zejména na děti a mládež, které mezi panelovými domy žijí a tráví svůj volný čas.

Již tradičně pořádáme na Praze 13 dvě komunitní akce Vohradskou divočinu a Klubobraní. Se svými klienty jezdíme každý rok na pětidenní tzv.resocializační pobyt – REP. Spolupracujeme také s městskou částí Prahy 13, s oddělením prevence i s kurátory pro mládež.

Nízkoprahové programy v Praze 13

Kde nás najdete