Praha 16

Městská část Praha 16 se rozkládá na levém břehu řeky Berounky nedaleko soutoku s Vltavou na jihozápadním okraji Prahy. Kromě Radotína vykonává úřad MČ P16 přenesenou působnost i na území městských částí Lipence, Lochkov, Velká Chuchle a Zbraslav. 

Radotín je okrajovou částí Prahy, v porovnání s jinými městskými částmi se vyznačuje „maloměstským charakterem“.

V Radotíně se nachází čtyři MŠ, ZŠ Loučanská (přilehlá k prostorám klubu Radotín). Při ZŠ Loučanská také funguje školní klub Klíč. Dále pak gymnázium Oty Pavla, ZŠ Praha 5 – koncipovaná dříve jako praktická škola a Střední odborné učiliště.

V této lokalitě je celá řada volnočasových sportovních aktivit a zpoplatněných zájmových kroužků, např.: ZUŠ, Junák, Vodácký oddíl, turistický klub, florbal, basketbal, nohejbal softball, lacrosse. V Radotíně se nachází několik dětských hřišť a veřejných sportovišť, především v sídlištní zástavbě „starého“ a „nového“ sídliště a u ZŠ Loučanská.

V Radotíně je dobrá občanská vybavenost, je tu množství obchodů a běžných služeb (pošta, banky, restaurace) a několik supermarketů. Také je možnost využít víceúčelovou sportovní halu, venkovní koupaliště Biotop, 3D kino, Kulturní dům u Koruny a venkovní skatepark. 

Nízkoprahové programy v Praze 16

Kde nás najdete