A vy s tím jste v pohodě?

5. května 2021

V měsících březnu a dubnu jste mohli na sociálních sítích Proximy Sociale a jejich služeb zaznamenat kampaň s názvem Jsi s tím v pohodě, která upozorňuje na rizikové hraní online her. Tato kampaň je výsledkem naší dlouhodobé snahy přiblížit se mladým lidem a věnovat se tématům, které skutečně řeší.

 

Jak to celé vzniklo?

V roce 2019 uskutečnila Proxima Sociale pilotní studii rizikových jevů u děti a mladých lidí. Studie vycházela z informací získaných z focus skupin s mladými lidmi a jejím hlavním principem byla participace účastníků a účastnic. Výsledků a podnětů nám přinesla mnoho, ale mimo jiné poukázala na nadužívání techniky a realizaci sociálních kontaktů primárně v online světě. A my jsme se rozhodli, že se za dětmi a mladými lidmi do jejich online světů vydáme.

 

Děti, co hrají stále hry, nejsou v terénu. To ale neznamená, že naši pomoc nepotřebují.

Tak vznikla preventivní akce LAN PARTY. Ve spolupráci s herním studiem SkillZone jsme uskutečnili turnaj ve hře Fortnite pro klienty od 12 do 18 let. Každá LAN PARTY trvala cca 5 hodin a každé se zúčastnilo zhruba 40 dětí. Během pauz jsme měli vzácnou příležitost povídat se s účastníky a účastnicemi, vzít je ven a nabídnout jim možnost realizovat sociální kontakty mimo online prostředí. Zároveň jsme měli vzácnou příležitost dozvědět se, co je v životě trápí a nabídnout jim pomoc a doprovázení.

Výstupem celého tohoto snažení je kampaň Jsi s tím v pohodě. Víme, co trápí mladé lidi pokud podlehnout rizikovému hraní her. Chceme, aby se o tomhle tématu více mluvilo a hlavně chceme říct, že i s ním umíme pomoc. Je jenom potřeba se sám sebe zeptat, jestli jsi s tím vážně v pohodě.