Jak fungují primární prevence v pandemické době?

27. dubna 2021

Mnoho lidí mělo starost, jak bude probíhat distanční výuka a zda se při ní povede dodržet standardy, na které jsme zvyklí. My jsme však měli starosti ještě větší, protože jsme se báli, jak budeme v online světě, každý za svou vlastní obrazovkou, dělat primární prevence, které jsou založené na sdílení a sounáležitosti?

 

Naštěstí se ale brzo ukázalo, že tyto naše pochybnosti byli plané. Po prvních vydařených prevencích jsme si dodali odvahy k dalším a dopadlo to tak, že jsem se poslední měsíce prakticky nezastavili. Měli jsme z naší práce radost a byli jsme moc rádi, že můžeme novými informacemi, jinou dynamikou a společnou prací okořenit online hodiny. A zdá se, že i vám, školám a učitelům, naše práce připadala dobrá. Důkazem je i krásný e-mail s poděkováním, který jsme dostali od jedné paní ředitelky. Koneckonců, přesvědčit se o tom můžete i vy sami:

 

Dobrý den,

chtěla bych jménem pedagogů i žáků ze ZŠ Ke Kateřinkám poděkovat za perfektně zvládnutou prevenci on-line. Zaznamenala jsem pouze kladné ohlasy ze strany žáků i třídních učitelů. které jsou důkazem toho, že i v této netradiční době mohou preventivní programy dobře fungovat.

Poděkování patří samozřejmě i všem lektorům, kteří měli programy pěkně připravené, dokázali žáky zaujmout a byli pro ně určitě příjemnou změnou.

J. Svobodová, ředitelka školy

 

I přes úspěchy s primárními prevencemi jsme už rádi, že se dětí vrací do škol. A abychom jim návrat usnadnili, připravili jsem pro ně program RESTART. Více o něm naleznete zde.

pexels-karolina-grabowska-5877661