Léto s Proximou - nabídka příměstských táborů

13. února 2020

Proxima Sociale o.p.s. i letos bude realizovat příměstské tábory, a to celkem 2: na Praze 12 a na Praze 13. Tábory poskytují dětem kvalitně strávený volný čas a jsou koncipovány tak, aby děti vedly nejen k poznávání nových míst, činností a kamarádů, ale také ke spolupráci, komunikaci a ohleduplnosti. Přihlásit se můžete už nyní.

Proč to děláme?

Naším cílem je sdružovat děti ze stejných oblastí, pomáhají vytvářet nové vztahy a přispívají k utváření zdravé komunity v daných oblastech. Tábory poskytují podporu i rodičům, kteří v období letních prázdnin řeší hlídání dětí v čase, kdy chodí do práce. Celý program příměstského tábora je v konsenzu s celotáborovou hrou, která je dotvářena dílčími výlety do mimopražských i pražských lokalit.

Kdy se budou konat?

V roce 2020 budeme realizovat tři letní příměstské tábory.

  • Na Praze 4 v Kutilově ulici v prostorách programů Podpory rodiny a Selektivní prevence proběhne první turnus v období 13. 7. -17. 7. 2020 s kapacitou cca 20 dětí.
  • Druhý pak 20. 7. - 24. 7. 2020 na Praze 13 v Klubu JednaTrojka poblíž ulice K Zahrádkám se stejnou kapacitou cca 20 dětí.

Mimo letní tábory pořádáme na Praze 12 v rámci podzimních prázdnin také dvoudenní podzimní tábor, jehož náplní jsou aktivity typické pro toto roční období např. táborákové opékání vuřtů, pouštění draků, tvorba obrázků z podzimního listí.

Jak to probíhá?

Děti od rodičů přebíráme již od 7:45 a společně spolu trávíme čas až do 17:00 hod. Ráno, než se všechny děti shromáždí, věnujeme malování či modelováním vlastních zážitků. V pondělí půjdeme s dětmi do Modřanské rokle, CentralParku na Lukách a do centrálního praku v Opatově či do přírodního parku Hostivař, kde se budeme společně seznamovat pomocí různorodých her a sportovních aktivit. Podrobněji představíme celotáborovou hru a zarámujeme do harmonogramu příštích pět společných dní. V úterý navštívíme hasičskou stanici a spojíme tyto atrakce s výletem, popřípadě tematickou hrou realizovanou venku v přírodě. Ve středu se vydáme na koňskou farmu, pravděpodobně do Krupé u Rakovníka, kde budou mít děti příležitost jezdit na koních. Stejně tak se děti budou moci seznámit i s ostatními zvířátky na statku a vyzkouší si, co obnáší péče o koně např. hřebelcování, úklid stájí. Zde si také děti samy uvaří oběd. Čtvrteční den bude patřit výletu například do zábavního centra či jump parku. V pátek proběhne závěrečná reflexe proběhlých pěti dní, která poskytne zpětnou vazbu jak realizátorům tábora, tak i samotným dětem a podpoří je v sebe/reflexi a komunikačních kompetencích. Následně se uskuteční slavnostní ukončení celotáborové hry a děti získají táborovou odměnu.

Nabídka také v letácích:

LPT_letak_P12_2020LPT_letak_P13_2020

 

 

 

 

 

 

Pokud by vás zajímalo více, obraťte se na Terku Votrubovou:

Mgr. Tereza Votrubová

lektorka programu Selektivní prevence

tel.: 777 471 828

chGB_0enW7c-6bep4fnC51~77.kmb