Podpůrné skupiny pro rodiče a děti ve věku 4-6 let

10. února 2022

V rámci naší služby Podpory rodiny, jsme od letošního roku zahájili  provoz nové  návazné služby. Jedná se o  Podpůrné skupiny pro rodiče a děti ve věku 4-6 let, tedy o zcela nový koncept spolupráce i s rodiči, v rámci dětské skupiny. Více naleznete po rozkliknutí.

Skupina má pravidelnou strukturu, a to každý čtvrtek v čase 14-16 hodin.

Zahájení proběhlo 21.1.2022.

Potřeba této služby se projevila nejen z přímé praxe, klientskou  poptávkou, ale i po našem mapování zájmu ze strany profi veřejnosti/OSPOD, školky, školy, psychologové/.

Ve skupině se snažíme maximálně rodiče podpořit v jejich rodičovských kompetencích. Důraz je dán především na edukaci rodičů směrem k rozvoji schopnosti dětí formou hry, spolupráce, respektive spoluhře pro rozvoj dítěte. Důležitá je podpora rodičů i dětí v přípravě na další vzdělávání,  a jejich motivaci k této potřebě.

Dětem pomáháme s předškolní přípravou. Také pod vedením logopedického odborníka učíme děti správně mluvit, odstraňovat řečové vady pomocí tréninku jazykových schopností podle D.B. Elkonina.  

Další součástí skupinek budou nepravidelné workshopy hudební, taneční, výtvarné a podobně,  zaměřené vždy na poznávání a rozvoj dalších dovedností dětí.

 

 

PoR.2  PoR.3  PoR.4   letak_rodiče_děti_barevný