Příměstský tábor Podpory rodiny

24. srpna 2021

Jako každý rok i letos proběhl pro děti z naši rodin i příměstský tábor. Příměstského tábora, který je v plné režii Podpory rodiny, se letos zúčastnilo 16 dětí, ve věku 6-11 let. Program zahrnoval mnoho aktivit, výzev a náročných neznámých situací, které děti velmi posunuly v chování a dovednostech v sociálním prostředí, pro většinu zcela novém. Více naleznete níže.

Jako každý rok i letos proběhl pro děti z naši rodin i příměstský tábor. Příměstského tábora, který je v plné režii Podpory rodiny, se letos zúčastnilo 16 dětí, ve věku 6-11 let. Program zahrnoval mnoho aktivit, výzev a náročných neznámých situací, které děti velmi posunuly v chování a dovednostech v sociálním prostředí, pro většinu zcela novém.

Program tábora byl následující:

1.den - Pěší túra, bojovka, opékání buřtů

Přínos: Vzájemné seznámení dětí, pohyb v přírodě, orientace v prostoru, poznávání přírody, schopnost rozdělat oheň, vzájemná spolupráce...

2.den - Výlet do zábavního parku Mirakulum

Přínos: Náročné cestování 3 dopravními prostředky, výuka k chování v DP a ohledy k druhým, dodržování daných pravidel, zodpovědnost za zdraví vlastní i druhých, sportovní dovednosti...

3.den - ZOO park Karlštejn

Přínos: Poznávání zvířat a jejich života, respektování zákazů a chápání jejich smyslu, chování v restauraci...

4.den - Hračkářství Hamley´s

Přínos: seznámení a vyzkoušení technických her, spolupráce při týmových hrách...

5.den - Biotop Lhotka

Přínos: Vodní hry, výuka plavání, bezpečnost a ochrana a pochopení jejího významu, kooperace...

Děti vše hodnotily velmi pozitivně, opravdu se bavily a užívaly si to. I přes malé rozmíšky spolu hezky vycházely, pomáhaly si. Některé dny byly pro ně velmi náročné a vysokoprahové, přesto vše zvládly a my i přes vyčerpání, ale s úsměvem na tváři, též.

Každý den probíhala hodnotící kolečka, která také měla velký význam a i během pouhého týdne byl u všech dětí znát posun ve všech směrech.

Na závěr děti dostaly diplom, medaile a dárky.

Všechny nás dojalo jejich ocenění směrem k nám ve formě diplomu, který vytvořily neznámo kdy a se všemi podpisy předaly při závěrečném hodnocení.

 Přes extrémní náročnost jistě tento smysluplný týden s dětmi, budeme příští rok rádi opakovat.

obr.4 obr.3 obr.6 obr.2 obr.5