Výlet do Imaginaria s klienty služby Podpora dětí

3. prosince 2021

V sobotu 27. listopadu 2021 jsme s klienty služby Podpora dětí vyrazili na výlet. Ráno jsme se přivítali a v kroužku jsme sdíleli, s čím na výlet přicházíme a co od něj očekáváme. Jelikož se některé děti navzájem neznaly, formou her a aktivit jsme se navzájem představili. Více naleznete níže.

Následně jsme zamířili do Pražských Holešovic na výstavu Imaginarium. Cesta byla sice dlouhá, ale vyplatila se. Na výstavě jsme společně obdivovali krásy ručně a kreativně dělaných výtvorů. V průběhu jsme se dostali například do rybářské vesničky, kde jsme lovili ryby, proměnili jsme se ve figurky a stali se součástí hry, převezli jsme vlka, kozu a zelí z jednoho břehu na druhý, aniž by se navzájem sežrali, projeli se na koni, zahráli si loutkové a maňáskové divadlo, vyřešili různé úlohy, vyrobili si vlastní výrobky ze dřeva a mnoho dalšího.

Nakonec nás ani nemuselo mrzet, že z našeho programu z důvodu proticovidových opatření vypadla návštěva vánočních trhů. V Imaginariu jsme se zdrželi o to déle. Ze zpětných vazeb a především z reakcí dětí na fakt, že už musíme odcházet si troufáme říct, že si návštěvu tohoto báječného místa opravdu užily.

Na závěr bychom za tento krásný zážitek chtěli moc poděkovat Matěji Formanovi a Jakubovi Hradílkovi, kteří nám umožnili vstup do Imaginária zdarma a zajistili nám tak kvalitně strávenou sychravou sobotu.

Výlet PoD_1  Výlet PoD_2  Výlet PoD_3