Dobroučko

dobroucko_RGB_2000x1333pxHledáme dobroučitele a dobroučitelky!

Že nejste zrovna učitelé národů, to vůbec nevadí! Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice, kteří by si troufli doučovat naše klienty a klientky, ideálně v našem zázemí na lokalitách, kde působíme.

Všichni jsme si prošli labyrintem vzdělávacího systému, akorát to pro někoho bylo snazší a pro jiné těžší. My pracujeme s dětmi, které mají cestu za kvalitním vzděláním ztíženou, a současná situace jim s ní vůbec nepomáhá. A právě pro ně hledáme dobroučitele a dobroučitelky, kteří by jim pomohli zvládnout učivo a zorientovat se v současném systému a jeho požadavcích.

Pomoz dětem nevypadnout ze hry!  

Jak to bude vypadat? 

Přihlásíte se prostřednictvím formuláře, který najdete níže. Následně se vám ozve naše koordinátorka a začne vás propojovat s jednotlivými nízkoprahy. Samotné doučování pak může probíhat osobně v prostorech jednotlivých nízkoprahových klubů. Nebojte, zajištěna budou maximální hygienická opatření. 

Co od vás potřebujeme? 

Potřebujeme od vás znalosti předmětů 1. a 2. stupně, zvládání komunikace s dětmi, spolehlivost a trpělivost. Je nám jasné, že někdo je lepší na češtinu a někdo na matiku, proto do našeho formuláře máte možnost i napsat, na jaký předmět se cítíte spíš. A nemějte strach, že nejste zrovna učitelé národů, to vůbec nevadí! 

Dobroučko může sloužit i jako praxe pro studenty_ky pedagogických a sociálních oborů. 

Přihlašovací formulář naleznete zde

 

Na této aktivitě se podílí Proxima Sociale spolu s dalšími organizacemi:

Neposeda - služba Autobus NZDM Dixie Salesiánské středisko mládeže Beztíže - NZDM Ulita