Odborná platforma

Monitoring rizikového chování dětí a mládeže na Praze 11 a 12

24. dubna 2019
Na sklonku roku 2018 se terénní pracovníci Proxima Sociale o.p.s. zaměřili na monitoring rizikového chování mládeže na Praze 11 a 12. Pracovníci se zaměřili na rizikové násilí a jeho výskyt u mládeže na zmíněných městských částech, rozkrývali velikost jevu, jeho mediální odezvu a v rozhovorech s mladými lidmi se snažili nalézt příčinu jevu. V článku se dočtete výstupy a závěry  z monitoringu. Monitoring zajišťovali pracovníci nízkoprahových služeb pro děti a mládež lokality Praha 11 a Praha 12.

Studie rizikových jevů u mládeže 2018

26. března 2019
V roce 2018 uskutečnila Proxima Sociale pilotní studii rizikových jevů u mládeže s využitím metod human centered design. Na studii se podíleli mladí lidé z lokalit Praha 11, Praha 12 a Praha 15, se kterými Proxima Sociale aktivně pracuje. Náklady financoval Magistrát hlavního města Prahy.  Výzkumné práce vedly Petra Kutálková a Barbora Pšenicová.

Konference Společná práce v komunitě 2018

Konference Společná práce v komunitě 2018
2. prosince 2018
Dne 22. listopadu 2018 se konala druhá konference Společná práce v komunitě, kterou společně pořádala Proxima Sociale o.p.s a Centrum pro komunitní práci střední Čechy. Konference nabídla originální vize, odvážné nápady, netradiční přístupy a především poskytla prostor lidem, kteří za nimi stojí. Fotky z konference jsou ke zhlédnutí zde.

Konference Společná práce v komunitě 2016

Konference Společná práce v komunitě 2016
6. prosince 2016
Dne 24. 11. 2016 se konala konference Společná práce v komunitě, kterou pořádala Proxima Sociale o.p.s. ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci střední Čechy. Jejím cílem bylo nabídnout různorodé pohledy na práci v komunitě očima lidí, kteří v komunitě žijí a pracují, a načrtnout obrázek pestrý tak, aby se alespoň trochu blížil realitě. Fotky z konference jsou ke shlédnutí zde.

Rozhovor s Jindřichem Rackem

19. září 2016

zdroj: Ohlédnutí 2014

„Začínali jsme tak, že jsme pokládali koberce, malovali, sháněli vybavení, stoly židle…a měli jsme vždycky nějakou koncepční poradu a vymýšleli jsme název. A myslím, že na jedné z těchto porad zazněla slova KROK a NÍZKOPRAHOVÝ KLUB, neboli klub s nízkým prahem pro vstup, krok přes nízký práh.“

Rozhovor s Václavem Lebduškou

1. prosince 2015

zdroj: Ohlédnutí 2014

„My jsme do toho projektu vstupovali s úzkostmi a obavami, protože to bylo pole neorané a nikdo tu před námi nezkoušel nechávat děti samotné v bytě… Ideou bylo trochu jim přiznat dospělost nebo schopnost postavit se na vlastní nohy a vyřešit své problémy tím, že jim je delegována samostatnost… Byli jsme rodiče, ale zároveň jsme byli i sociální pedagogové, kteří s nimi řešili jejich problém.“