Výlet do kina a Stanice přírodovědců s klienty služby Podpora dětí

22. listopadu 2021

V sobotu  6. listopadu 2021 jsme s klienty služby Podpora dětí vyrazili na výlet. Více naleznete níže.

Ráno jsme zamířili do kina na film ,,Myši patří do nebe". Snímek poukazoval na mnoho důležitých témat, jako je přátelství, láska, smrt, křivda, strach, přijetí sebe, druhých i života a smrti takových, jaké jsou. Lektorkám i některým dětem tekly při filmu slzy jak hrachy. :) Film poukazoval také na hledání odvahy, na nízké sebevědomí, na překonávání předsudků a starých bolestí.

V opojení dojetí jsme se přesunuli do Stanice přírodovědců, kde nás čekala naučná prohlídka. Paní průvodkyně na nás byla moc milá. Vše trpělivě vysvětlovala a děti si od ní vysloužily mnoho pochval, jak za jejich chování, tak za znalosti, které mají. Přínosem pro děti bylo prohloubení vědomostí o přírodě a hlubší emociálnější zamyšlení nad obsahem filmu, o kterém jsme později diskutovali, ale také rozšíření  sociálních návyků během dopravy PID. 

Shrnutí výletu slovy některých dětí : ,,Splnili jste mi sen, že můžu jít poprvé do kina". ,,Budou v úterý zase skupinky, moc se těším" a ,,Stal se zázrak, přestal jsem se bát hadů. ", pro nás byla ta nejhezčí sobotní sluncem zalitá zpětná vazba.​

Podpora dětí_výlet 1  Podpora dětí_výlet 4  Podpora dětí_výlet 2  Podpora dětí_výlet 3