Výlet klientů služby Podpora dětí

25. března 2022

V sobotu 12. března jsme s klienty služby Podpora dětí vyrazili na výlet. Ráno jsme se přivítali a v kroužku jsme se začali ladit na to, co nás dnes čeká. Probrali jsme, co od výletu očekáváme a jak se na něj těšíme. Jelikož se některé děti navzájem neznaly, formou her a aktivit jsme se navzájem představili. Poté jsme mohli vyrazit na cestu. Více po rozkliknutí.

Tentokrát jsme zamířili do historické budovy Národního muzea. V muzeu jsme obdivovali expozice Okna do pravěku a Zázraky evoluce. Zde jsme se seznámili s mnoha již vyhynulými druhy zvířat a rostlin. Potěšilo nás především setkání s mamutem a možnost otestovat nově nabyté znalosti na interaktivních tabulkách. Největší nadšení u dětí však vzbudila expozice minerálů, kde si snad každý našel svůj oblíbený drahokam.

Jelikož jsme si vylosovali krásné slunečné počasí, neméně zábavně se jevila svačina v parku u muzea, kterou jsme absolvovali po ukončení prohlídky. Po návratu do Proximy jsme si ještě stihli zahrát deskové a karetní hry a výlet jsme ukončili s úsměvem na tváři.

 

muzeum_1   muzeum_2  úvodní_Muzeum