Výlet na Chvalský zámek a výstavu Imaginarium

22. února 2023

V sobotu 18. února jsme s klienty služby Podpora dětí vyrazili na výlet, konkrétně na Chvalský zámek na výstavu bratří Formanů zvanou Imaginarium.

Cesta byla daleká a tak jsme protentokrát nestíhali naše tradiční přivítání v kroužku a rovnou jsme vyrazili, což jsme si vynahradili alespoň po cestě sdílením toho, jak se na výlet těšíme. Jednalo se o naší druhou návštěvu této výstavy. V roce 2021 jsme ji navštívili v prostorech Holešovické tržnice.

Vzhledem k obměně členů skupin a úspěchu výletu v roce 2021 jsme se rozhodli zprostředkovat tento zážitek i dětem, které v té době naší službu ještě nevyužívali. Výstava je koncipována interaktivní formou, tudíž děti měly možnost si mnoho předmětů osahat nebo si s nimi zahrát různé hry. V rámci výstavy jsme si například zahráli Dámu, obří pexeso, ale také jsme lovili ryby v rybářské vesnici, nebo nakrmili husu. Věříme, že tento způsob výstavy má potenciál rozvíjet dětskou hravost, fantazii a kreativitu. V tomto duchu jsme pokračovali i po návratu do prostor Proximy, kdy jsme si společně zkoušeli stabilitu při hře Šplouch a rozvíjeli
jsme naše výtvarné schopnosti. Samotné děti výlet hodnotily pozitivně a tak doufáme, že se někdy v budoucnu na výstavu opět vrátíme.

Tímto bychom rádi poděkovali paní Schmidtové a panu Hradílkovi, kteří umožnili vstup na výstavu pro děti zdarma a zprostředkovali jim tak další krásný zážitek. My jako organizace i
děti si toho velmi vážíme.

IMG_2036  IMG_2048  IMG_2037